NAJWAŻNIEJSZE KRAJE I REGIONY HERBACIANE

INDIE

Assam - największy region herbaciany na całym świecie, położony po obu brzegach rzeki Brahmaputra. Assam jest mocną, pełną smaku herbatą i charakteryzuje się swoim miodowym lub lekko "słodowym" aromatem . Najlepszym okresem do pierwszego zbioru jest marzec-kwiecień, do drugiego - maj-czerwiec.

Darjeeling - region w południowej części Himalajów położony na wysokości 1000-2000m n.p.m. Są cztery okresy zbioru herbat w Darjeeling:

1. Pierwszy zbiór (First Flush) - marzec-kwiecień - świeży i kwiatowy smak
2. In-between - kwiecień - połowa maja - kwiatowy smak
3. Drugi zbiór (Second Flush) - maj-początek czerwca - bardzo aromatyczna
4. Autumnal (Jesienny) - zbiór w okresie przedzimowym - czysty, wytrawny smak

Herbaty Darjeeling należą do najbardziej szlachetnych gatunków na świecie.

Nilgiri - region na południowym zachodzie Indii położony na wysokości 1000 m nad poziomem morza. Herbata Nilgiri ma smak podobny do cejlońskiej. Posiada mocny kwiatowy aromat, który jest typowy dla herbat zbieranych wiosną. Najlepszym okresem do zbioru jest styczeń-marzec.

ziołowa pomoc Titan Gel
Sprawdź!
http://kulnaro.pl/titan-gel-intensywne-erekcje-i-udane-zycie-seksualne/

Terrai - niewielki region u podnóża Himalajów. Znawcy bardzo wysoko oceniają pierwsze zbiory. Ich jakość jest porównywalna do dobrych gatunków herbat Darjeeling.

 

Sikkim - w tej prowincji indyjskiej herbata jest uprawiana na plantacji Temi. Ma kwiatowy i bardzo delikatny smak..

NEPAL

Herbata wysokiej jakości jest uprawiana na granicy z Tybetem. Ma bardzo aromatyczny, z lekka pikantny smak podobny do herbat typu Darjeeling.

CEJLON (SRI LANKA)
Gatunki najwyższej jakości są produkowane na wschodzie (prowincja Uva), na zachodzie (prowincja Dimbula) i w prowincji Nuwara Eliya. Herbata ta rośnie na wysokości 1500-2000m. n.p.m. Dlatego te gatunki nazywane są "highgrown" ("rosnące wysoko"), natomiast herbaty z nazwą "lowgrown" albo "medium" rosną w regionach położonych niżej. Herbata ze Sri Lanki ma pełny, mocny i świeży aromat. Najlepsza pora do zbiorów to czerwiec-wrzesień (Uva) i styczeń-marzec (Dimbula, Nuwara Eliya).

CHINY
Czarna i zielona herbata jest uprawiana w 14-stu prowincjach centralnych i południowych Chin. W większości są to wysoko położone regiony. Chiny oferują duży wybór gatunków o rozmaitym wyglądzie, smaku i aromacie.

Najbardziej znane gatunki są produkowane w prowincjach Yunnan , Fujian, Anhui. Najlepsza jakość jest uzyskiwana z herbaty zbieranej w maju.

TAJWAN (FORMOSA)

Dr Extenda
Sprawdź!
http://kulnaro.pl/dr-extenda-efektowna-pomoc-poprawie-erekcji/

Wyspa, położona 180 km od wybrzeża Chin, posiada idealne warunki do uprawy herbaty. Łagodny klimat subtropikalny i góry w centralnej części wyspy tworzą idealne warunki do upraw. Herbaty z Tajwanu są łagodne, bardzo aromatyczne. Na rynku przeważają zielone herbaty i herbaty typu "oolong" z tego regionu.

KENIA
Regiony usytuowane na wzgórzach na około Mount Kenya. Najlepszy okres na zbiory - Luty-Marzec. W smaku herbata z tego regionu jest czymś pomiędzy herbatą cejlońską a Assamem. Jest bardzo ceniona wśród koneserów za świeży kwiatowy smak.

INDONEZJA/MALEZJA
Wyspy Jawa i Sumatra

Najlepszy okres na zbiory - lipiec-wrzesień. Produkowane tu są herbaty czarne, które mają bardzo wytrawny smak i intensywny aromat, białe oraz herbaty typu "Oolong" i rarytas, który jest dostępny tylko w Indonezji: herbata "Pouchong"Malezja
Jest dostawcą wybornych herbat typu "Oolong". Mało dostępne na rynku europejskim, posiadają wytworny smak i aromat.


JAPONIA
W Japonii są produkowane wyłącznie herbaty zielone. Uprawy znajdują się niedaleko góry Fuji w prowincji Shizuoka. Typową herbatą japońską jest herbata grubo liściasta o jasno zielonym naparze i lekko wytrawnym smaku.

<< POWRÓT